sobota, 8 lutego 2014

Bus with AD12

 Dzisiaj o meblu... meblu miejskim:) Chciałam Wam pokazać jak w sumie drobnymi elementami i działaniami można sprawić żeby przestrzeń wokół nas stała się o wiele lepsza!

 Dziewczyny z gdyńskiej pracowni AD12- architektki Dominika Janicka i Anna Jankowska zrealizowały projekt w stosunkowo nowej dzielnicy Chwarzno- Wiczlino. Ciągle przybywa tu nowych osiedli deweloperskich, brakuje natomiast miejsc rekreacji, interakcji społecznych i generalnie przestrzeni wspólnych. Rozwiązania proponowane przez projektantki mają zachęcić do kreatywnego działania, umilić czas oczekiwania na autobus i zachęcić do podróży komunikacją miejską.

Nowe wiaty powstały przy przystankach: Okrężna I, Chwarzno Apollina, Chwarzno Sokółka, Gierdziejewskiego i Zaruskiego. Każdy z przystanków został odświeżony, dodano nowe ławki i tablice informacyjne. Dodatkowo w panelach bocznych dodano jedno z dwóch rozwiązań:
Labirynt- umożliwiający "podróż" pojazdem w postaci gałki po okolicy:

  Mój faworyt to jednak drugie rozwiązanie, w którym w panelu znajduje się 2000 ruchomych szpilek umożliwiających tworzenie własnej płaskorzeźby:


 Atrakcja nie tylko dla dzieci:) Ja jestem projektem zachwycona.
 Podobnie jak drugą gdyńską realizacją AD12, która również opierała się na poprawie jakości przestrzeni miejskiej. Projekt CITY TRANSFORMERS polegający na adaptacji skrzynek elektrycznych znajdujących się przy ulicy Świętojańskiej na meble miejskie. 
 Więcej lokalnych inicjatyw architektek możecie zobaczyć na ich stronie internetowej: http://ad12.pl/pl/(z której pochodzą wszystkie zdjęcia), a jeżeli Wam się spodobają możecie też polubić ich fbókowy profil: https://www.facebook.com/ad12arch?fref=ts. Ja lubię bardzo!:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz