piątek, 7 lutego 2014

Ikony Designu- Fabio Novembre

 Dzisiaj pokażę Wam kilka prac Fabio Novembre- facet niespełna 50- letni, a już Ikona :-) Z wykształcenia architekt po Politechnice w Mediolanie. Pracę dyplomową obronił w 1992, ale pierwszy budynek Home- Studio Novembre poczynił dopiero w 2004 roku. W między czasie najpierw studiował reżyserię, potem zajął się architekturą wnętrz i dizajnem. W arcyciekawym wywiadzie z Agnieszką Kuczyńską (całość tutaj)wskazuje na powody, dla których tak potoczyła się Jego kariera. Głównie zwraca uwagę, że świeżo po studiach łatwiej dostać pracę przy wnętrzach niż liczyć, że ktoś zaufa Ci przy projekcie domu ;-)

http://www.archirama.pl/architektura/nie-boje-sie-niczego-rozmowa-z-fabio-novembrem,67_147.html

 Na zdjęciu powyżej jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów artysty- krzesło "Her" dla Casamanii. Jest jeszcze Him;) Sami użyliśmy ich w jednym projekcie, który wkrótce pokaże! Oprócz Casamanii, Novembre współpracuje z takimi markami, jak Cappellini, Driade czy Meritalia. Na pewno warto kojarzyć takie projekty jak Strip:

Divina:

Nemo:


Czy dywan(?) Lapsus dla Gufram  z 2013:


  Z dużym rozmachem działa we wnętrzach. Moje ulubione projekty, to te z okresu, kiedy był dyrektorem artystycznym Bisazzy (2000- 2003)i w mozaice było wszystko:)

 Sklep Tardini w Nowym Jorku:I showroomy:
Barcelona:


Mediolan:


Czy Berlin:

 Z wcześniejszych ogromne wrażenie robi(przynajmniej na mnie) restauracja SHU w Mediolanie:Z późniejszych restauracja Moscara:


 I najnowszy sklep Who's Who w Rzymie: Jeśli choć trochę spodobały Wam się te projekty Fabio Novembre, które pokazałam- zachęcam Was do zapoznania się z całym Jego twórczym dorobkiem na oficjalnej stronie artysty: http://www.novembre.it/, z której wzięłam wszystkie powyższe fotki:)

4 komentarze:

 1. restauracja SHU obłędna i boska:)))))))))

  pozdrawiam:)**

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsze czarno- białe zdjęcie jest piękne i cudownie wymowne I podoba mi się nawet bardziej niż samo krzesełko her :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Długo się zastanawiałam nad tym zdjęciem, bo Novembre generalnie się ze swoimi projektami namiętnie fotografuje, ale to wydało mi się właśnie najbardziej... wymowne:)

   Usuń