środa, 9 lipca 2014

Wielkie Święto Dizajnu w Gdyni

 Od 04 do 13 ego lipca trwa w Gdyni najważniejszy letni Festiwal Dizajnu- Gdynia Design Days. Tegoroczna, siódma już edycja festiwalu odbywa się pod hasłem Miasto+ 5.30.60. Wystawy, wykłady, prelekcje koncentrują się na roli miasta w tworzeniu społeczności lokalnych i wzajemnych relacjach miedzy wszystkimi generacjami użytkowników przestrzeni. Wystawa główna pod kuratelą Agnieszki Jacobson-Cieleckiej składa się z prototypów mebli miejskich i przedmiotów o gdyńskim charakterze. Projekty inspirowane są miastem i morzem. Na wystawie w Centrum Konferencyjnym PPNT możecie obejrzeć projekty Izabeli Bołoz , Jana Kochańskiego, Kosmos Project, Jana Lutyka i Agaty Matlak, moich ulubionych Dziewczyn z Natural Born Design, Atelier Starzak Strebicki i TABANDY.

 Będąc dalej w Centrum Konferencyjnym możemy udać się po schodkach na górę żeby zobaczyć wystawę Ikea PS 2014
U góry znajduje się również wystawa Smak Przedmiotu- pomorscy projektanci byli z nią na Milan Design Week 2014.


 Na zdjęciu powyżej Chocolate Fixation Katarzyny Piętowskiej.
 W tym samym budynku znajduje się również wystawa pokonkursowa Młodzi na Star. Bardzo dobre współczesne wzornictwo inspirowane latami 50' i 60'

 W drugim budynku PPNT można zobaczyć wystawę Plaża 60+ stworzoną we współpracy z Centrum Aktywności Seniora.


Oraz Mobilne Szklarnie Miejskie:

 Natomiast w Rotundzie na początku kompleksu PPNT wystawa Miasto+ reakcja, a na niej prace studenckie, które na mnie osobiście zrobiły ogromne wrażenie:
 Studencka wystawa podyplomowa znajduje się z kolei w Halach Łukowych z drugiej strony zespołu budynków. Można tam obejrzeć prace magisterski absolwentów Wydziałów Architektury i Wzornictwa Gdańskiej ASP. To wszystko w Redłowie, a w Centrum:
 Na placu Kaszubskim został zbudowany tymczasowy Terminal Designu. Przestrzeń stworzona do wchodzenia w interakcje i zacieśniania więzi. Tam Foodtrucki, księgarnia, w której w końcu dorwałam "Zaprojektowane", a poza tym wykłady, warsztaty i projekcje filmów. Już dziś Helvetica <3a przedtem Tematy Trendowate.


 Co jeszcze warto zobaczyć poczytajcie w programie Festiwalu. Myślę, że każdy znajdzie coś dla Siebie.
 A w poprzednim poście, o tym co zdziałałyśmy na Gdynia Design Days w ramach wnętrzarskiej blogosfery:)

9 komentarzy:

 1. O, jak fajnie, można było sprawdzić czy fotele Modzelewskiego są wygodne, nie zauważyłam. Siedziałaś? Byłam za to we wt na wykładzie Chie Piskorskiej, bardzo ciekawy. Tylko food trucka z goframi nie było, choć bardzo na to liczyłam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Siedziałam;) Nie jestem aż tak krytycznie nastawiona jak Dziewczyny, ale faktycznie jakiś super wygodny nie jest. Wykładu zazdroszczę, ja ugrzęzłam w pracy... i dzisiaj też się pewnie nie wyrwę chociaż bardzo chciałam...

   Usuń
 2. Oj zazdroszczę, szkoda że maluszek na razie nie pozwala mi na podróże. Może spotkamy się jesienią na Łódź design? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No szkoda wielka, że Cię nie było- w przyszłym roku!:) Na Łódź marzę żeby się wybrać, ale czy się uda to się okaże... A jak Maluch? Podziwiam, że dalej wyrabiasz swoją normę wpisów mimo nowej Pociechy:)

   Usuń
 3. o takie fotele jak na ostatnim zdjeciu potrzebuje :) ciekawe przedsiewziecie ale niestety za daleko dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim marzeniem jest, by kiedyś na takim festiwalu osobiście się pojawić, ale to dopiero po powrocie do kraju :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe ciekawostki na tym festiwalu :) foteliki z ostatniej fotki czaderskie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. :) Modzelewski <3 Szykuję i szykuję posta o Nim do moich Ikon Dizajnu... coming soon;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to się zebrałam w końcu- jak macie ochotę doczytać o Modzelewskim i fotelach RM58- zapraszam tu: http://mieszkacpieknie.blogspot.com/2014/07/ikony-dizajnu-roman-modzelewski.html :)

   Usuń