niedziela, 2 marca 2014

Koniec karnawału/ The end of the carnival

Zbliża się nieuchronnie- za kilka dni już śledzik... Wybawiliście się?:) Ja jakoś nieszczególnie niestety... Dzisiaj chciałam Wam pokazać obrazy jednego z moich najulubieńszych Trójmiejskich artystów- Marka Okrassy. W wielu z nich przewijają się motywy balowe- więc oglądając te piękne płótna... (a raczej jpg'i;)) rekompensuje sobie jakoś to "niewybawienie"...

http://www.napiorkowska.pl/autor.php?mode=arslonga&id=94
 Obrazy podobają się chyba wielu projektantom, bo często widuje je w dizajnerskich wnętrzach w gazetach. Np. w apartamencie pokazowym Macieja Zienia:

http://polki.pl/dom_wnetrza_galeria.html?galg_id=10010740
O Marku Okrassie i jego malarstwie ładnie pisze Paweł Huelle o tu. Ja już nic ładniejszego ani mądrzejszego nie wymyślę- mogę co najwyżej pokazać Wam jeszcze kilka zjawiskowych prac artysty:)Więcej prac artysty możecie obejrzeć na Jego blogu. Albo na innym świetnym blogu o sztuce, który niedawno odkryłam, a który bardzo mnie cieszy:)  

8 komentarzy:

 1. Przedostatni obraz bardzo mi się podoba.
  Co do "wybawienia" to również nie bywałam na wielu imprezach, ale wcale nie żałuję, jakoś nieszczególnie miałam ochotę na "imprezy" - chyba już z nich wyrosłam. Bardziej lubię spotkać się w wąskim gronie i spokojnie porozmawiać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też generalnie wolę kameralne spotkania, ale czasem powinno się chyba wyjść w taki roztańczony tłum- dla równowagi:) Przedostatni też mi się podoba... właściwie wszystkie- mają w sobie coś takiego, że chciałoby się znaleźć wewnątrz;)

   Usuń
 2. To prawda, jeszcze ten przed przed ostatni jest fajny z sofą i stolikiem na plaży, ale dla tego przed ostatniego chętnie zrobiłabym miejsce na mojej ścianie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. interesujące..a nie znałam -- teraz podziwiam :)))

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja podziwiam od dawna- zakochałam się od pierwszego wejrzenia:) Jak już się gdzieś osiedlę na stałe- będę dążyć żeby stać się szczęśliwą posiadaczką przynajmniej jednego Jego obrazu!

   Usuń
 4. Dla mnie też nowość...podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 5. przedostatni jest piękny : )
  Pozdrawiam, zapraszam do mnie, może będziesz miałą ochotę kliknąć w bannerek lub zaobserwować : )
  http://syyylwia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj coś czuje, że będę częściej zaglądać na Twojego bloga. Wiele ciekawych wpisów.

  OdpowiedzUsuń