piątek, 5 września 2014

Kids of Kathmandu Desk Project

W ostatnim poście pokazałam Wam dwa piękne biurka polskich projektantów. Dzisiaj kolejnych jedenaście, które oprócz ciekawego dizajnu łączy szczytna idea:)

http://kidsofkathmandu.org/
  Na pomysł założenia organizacji Kids of Kathmandu wpadli- projektant/ stolarz Andrew Raible i fotografka Jami Saunders. Para spędzała swój miesiąc miodowy, jako wolontariusze w sierocińcu w Nepalu. Po powrocie zdecydowali się znaleźć sposób by dalej pomagać swoim podopiecznym z Kathmandu.
 Do pierwszego projektu zaprosili jedenaście pracowni(architektów, dizajnerów, stolarzy), z których każda stworzyła unikalny projekt biurka. Meble zostały następnie wystawione na aukcję. A zebrane fundusze przeznaczono na pokrycie kosztów edukacji dzieci w dobrej szkole prywatnej.
 Workshop Design Build

Wadaly

Eric Manigain

http://design-milk.com/kids-of-kathmandu-desk-project/#!bPF1hR
Daniel Moyer

http://www.constructionweekonline.com/pics-12232-in-picturesthe-desk-project-for-kids-of-kathmandu/3
Cambium Studio

Brian DeRosia

http://taible.com/wp-content/uploads/2011/01/brian-posing.jpg
Uhuru

Ben Strear

http://arabianindustry.com/construction/photos/2011/may/8/in-picturesthe-desk-project-for-kids-of-kathmandu-3581032/#ben-strear-said-his-inspiration-for-his-table-came-from-his-memories-of-a-wooden-train-set
Taible

9 Stories

Made


Kilka z nich jest naprawdę fajnych, ale i tak najważniejszy fajny cel:) Lubię takie akcje!

1 komentarz:

  1. Ciekaw czy na naszym rynku projektowo-wykonawczym ktoś by się szarpnął na taki gest? Chętnie bym wzięła udział w takiej akcji. Inicjatywa świetna i fajnie że promujesz takie treści na blogu :) Pozdrawiam koleżankę po fachu (a mało nas w blogosferze) Ola

    OdpowiedzUsuń