środa, 19 sierpnia 2015

W cieniu/ In the shadow

 Miałam dzisiaj kontynuować prezentację finalistów Dobrego Wzoru (strefa Domu w poprzednim poście), ale ciągle siedzi mi w głowie nominowany parasol ogrodowy. Za krótkie chyba miałam w tym roku wakacje ;) Z resztą, jak sobie obserwuję ruch na blogu- to widzę, że u Was też tęskno za wypoczynkiem na świeżym powietrzu- zaglądacie ostatnio często na ogrodowy dizajn w tym poście i na hamaki kokony w tym :) W związku z powyższym postanowiłam Wam dzisiaj pokazać różne pięknie zaprojektowane parasole ogrodowe- poczynając od sprawcy całego zamieszania.

Ombre z Paola Lenti

http://www.archiexpo.com/prod/paola-lenti/product-50688-1114897.html
 Tak naprawdę chciałam Wam po prostu pokazać to zdjęcie <3 - bo znalazłam je dopiero po publikacji poprzedniego posta ;) Żartuję... chociaż scenerie w których były robione sesje zdjęciowe są czasem obłędne. Aż trudno wysiedzieć przy kompie...
 W ofercie Paola Lenti są i inne niekonwencjonalne parasole- mi podoba się jeszcze "tkany" Megambo: Szukając dalej "dizajnerskich" parasoli ogrodowych- trafiłam na Umbrosę, która w takich właśnie się specjalizuje. W ofercie firmy jest osiem modeli... i właściwie mogłabym pokazać tu wszystkie ;)
Ale będę się ograniczać... trochę. Na początek dwie kolekcje zainspirowane naturą.
Rimbou, a w niej dwa modele kształtem nawiązujące do liści:
Lotus:
http://www.willowhouse.pl/akcesoria/parasole-przeciwsloneczne-umbrosa/rimbou-lotus-zagiel-przeciwsloneczny/
 I Venus:


http://www.paraflex.co.za/Outdoor-Umbrella-Rimbou.html
Kształtem zbliżony do liścia jest też parasol Icarus pełniący również funkcję parawanu chroniącego przed wiatrem, w zależności od tego jak wysoko się go nasunie:

http://www.archiproducts.com/en/products/43075/icarus-offset-adjustable-garden-umbrella-icarus-umbrosa.html
 I do Umbrosy za sekundę wrócę, ale chciałabym pokazać Wam jeszcze jeden parasol bardzo przypominający liść- Palmeblad z Sika Design:


 O firmie pisałam już przy okazji Ikon i postu o Nanie Ditzel, której cudne wiklinowe meble do dzisiaj znajdują się w ich ofercie.
 A w Umbrosie jeszcze dwa modele, które strasznie mi się spodobały:
kosmiczny Eclipse:

https://www.linkedin.com/company/umbrosa-nv
 I bardziej konwencjonalny- Spectra. Parasol może być kwadratowy lub okrągły- a od typowych parasoli odróżnia go fakt, że jest płaski i składa się w poziomie. Można go też ustawiać w najróżniejszych pozycjach. Właściwie chcę go pokazać głównie ze względu na pewną realizację ogródka restauracyjnego z jego użyciem, która bardzo do mnie przemówiła.

 
Kolejna firma specjalizująca się w produkcji niezwykłych parasoli ogrodowych to Sywawa Sunbelivable. Mi spodobały się Frou Frou:


I przeskalowany parasol z rączką- Gulliver :-)Ostatnie dwa parasole w moim zestawieniu mają formy bardzo szlachetne. Tulip Umbrella od MDT-tex kojarzy mi się z konstrukcyjnymi kielichami w modernistycznych budynkach. 

http://www.flyingmast.com/?p=274

http://www.instantshadeumbrellas.com.au/commercial/tulip_umbrellas.html
Z kolei Inumbra do Extremis to piękno czystej konstrukcji.

http://www.archiproducts.com/en/products/5726/garden-umbrella-inumbra-extremis.html
 W zakładce about us możemy przeczytać, że produkty firmy- to nie tyle meble ogrodowe, ile narzędzia do bycia razem- zdjęcia Inumbry znalezione w sieci zdają się potwierdzać, że coś w tym jest! :)

http://www.orangeskin.com/products/view/inumbra

2 komentarze: