czwartek, 13 sierpnia 2015

Dobry Wzór 2015- Strefa Domu

Od 2006 roku Instytut Wzornictwa Przemysłowego w ramach Monitoringu Rynku wybiera w konkursie produkty i usługi, które spełniają kryteria wysokiej jakości wzornictwa. Znamy już setkę tegorocznych finalistów :)

 Finaliści wyłaniani są w siedmiu kategoriach- w strefie domu, pracy, publicznej, usług, nowych technologii, grafiki użytkowej i opakowań oraz nowych materiałów. Pierwsza grupa reprezentowana jest najliczniej(i to na niej się dzisiaj skupię), a w kategorii mieszczą się stałe i ruchome wyposażenie domu i ogrodu, przedmioty użytku osobistego, artykuły sportowe służące rekreacji lub zabawie, a nawet środki transportu.
 Ja wytypowane produkty przedstawię dość wybiórczo, ograniczając się do tych ciekawych z punktu widzenia projektanta wnętrz, ale pełną listę finalistów możecie obczaić na stronie Instytutu.
 Najliczniejszą grupę materiałów wnętrzarskich stanowi wyposażenie łazienki. Rozmaite baterie łazienkowe- w tym nagrodzona już w konkursie "Łazienka- wybór roku 2014" Ambienta Kludi

http://wnetrzadaniela.pl/kludi-ambienta-laureatka-konkursu-lazienka-wybor-roku-2014-2/

http://konkurskludi.pl/portfolio-view/kludi-ambienta/
Avant marki Roca:


 I Moai od tego samego producenta:

http://www.fountaindirect.co.uk/taps/shop-by-brand/roca-brassware-taps/moai.html
 Oraz Cascada marki Deante:

http://www.iwp.com.pl/projekty_dobry_wzor2015_finalisci_sfera_domu
 Z ceramiki łazienkowej, wśród wytypowanych produktów znalazły się:
Zaprojektowana dla Laufen'a przez Roberto i Ludovicę Palomba umywalka Kartell:

 Piękne UGO z Marmorinu- firmy, którą sama bardzo wysoko cenię i której niektóre obłędne projekty będę musiała przedstawić Wam szerzej w jakimś osobnym wpisie.


https://www.facebook.com/pages/Marmorin/163600210343501
  I gdybym to ja zasiadała w Jury konkursu miałabym naprawdę twardy orzech do zgryzienia wybierając między UGO właśnie, a moim drugim faworytem Cape Cod Philippa Starcka produkowanym przez Duravit:http://www.duravit.pl/website/homepage/produkty/produkty/serie/cape_cod.pl-pl.html
  Z produktów łazienkowych są jeszcze gotowe meble do których ja sama chyba nigdy się do końca nie przekonam... nie chodzi konkretnie o te dwie serie- po prostu jeżeli chodzi o szafki w łazience- preferuję projekty indywidualne wykonywane przez Stolarza. Niemniej wytypowano nagrodzoną już w konkursie "Diament Meblarstwa 2015" serię Intro marki Defra.

 (W tegorocznej- jubileuszowej, dziesiątej edycji "Diamentu" będą bloggerki- więc jestem super ciekawa wyników:))
 Kolejne meble łazienkowe w finale to kolekcja TWINS marki KOŁO:

http://www.lazienkowy.pl/galeria-lazienek/meble-lazienkowe-sanitec-kolo-meble-lazienkowe-szafki_podumywalkowe_kolo_twins_w_czarnym_kolorze_a-9640-11.html
   Dużo bardziej od łazienkowych podobają mi się meble z przeznaczeniem salonowym, chociaż też nie wszystkie ;) Więc przedstawię je w kolejności od najbardziej moim zdaniem udanego:
A to wg mnie drobne, starannie wykonane z litego drewna i ręcznie obszyte skórą biurko Grafo od studia Metafor. Zachwyca dbałość o szczegóły i staranność wykończenia:
 Wśród mebli, które przypadły mi do gustu jest jeszcze KUBU zaprojektowane przez Grynasz Studio , a produkowane przez MEESH. Na pierwszy rzut oka dobrze zapowiadająca się polska marka! Będę musiała ich tam staranniej obczaić:) Jeżeli chodzi o KUBU, ja umieściłabym ją w strefie publicznej(o finalistach w kolejnym poście), bo w domu nie do końca ją widzę, ale sama w sobie bardzo mi się podoba!


 Dalej jest krzesło Adelaide jednej z moich ulubionych marek meblowych BoConcept- idea mebla opiera się na możliwości swobodnego łączenia poszczególnych modeli siedziska i podstawy. Niby nic odkrywczego, ale trochę cieszy:)

 Dalej mamy Linię z Daszkiem od KUTIKAI:

http://czasnawnetrze.pl/wnetrza-inspiracje/inspiracje-aranzacje/17202-kutikai-mebelki-dla-dzieci
 Regał Multishelf od Metaformu:http://punktsiedzenia.net/sukces-regalu-multishelf/
I Muto z VOX'a jak dla mnie trochę przekombinowany, ale wszystko zależy od przyjętej we wnętrzu konwencji... :  W strefie domu znalazły się również produkty AGD, o których pewnie bym nie pisała, ale dla BEKO zrobię wyjątek, bo kolekcja CAST LINE została zaprojektowana przez Patricię Urquiolę <3
http://www.deco.fr/diaporama/photo-cast-line-beko-patricia-urquiola-78889/
Ostatni produkt w kategorii, który chciałam Wam dzisiaj pokazać chyba jest moim faworytem:) Jest to parasol ogrodowy Ombra od Paola Lenti. Może to kwestia wakacyjnego klimatu, w którym ciągle jeszcze udaje mi się być po urlopie;)
 A jaki jest Wasz typ w Strefie Domu? :)

2 komentarze:

  1. Mój typ to zdecydowanie to piękne biurko :) i z tęsknoty za urlopem ten zestaw ogrodowo-basenowy. Przyznam szczerze, że Vox mnie zadziwił tą ostatnią kolekcją - naprawdę przyzwoite mebelki.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też widzę w VOX'ie bardzo pozytywny trend :) Chociaż akurat ten regalik mi nie bardzo podpasował- fajne są rozwiązania dla nastolatków dość.

      Usuń