środa, 1 stycznia 2014

Pozytywne wibracje/ positive vibrations

 Jak tam? Doszliście już do siebie po wczorajszych szaleństwach? Ja powolutku;) Postanowiłam puścić post nadludzkim wysiłkiem tylko dlatego, że z natury jestem przesądna... a ponoć jaki Nowy Rok, taki cały rok;) A chciałabym żeby nie zabrakło mi konsekwencji w prowadzeniu bloga...
 Jak tylko wypuściłam posta o szafach(tu) trafiłam na Pietro Ferruccio Laviani i jego szafę, której z całą stanowczością nie powinnam była pominąć! Jeżeli niezwykła wydawała Wam się Piccadilly z Boca do Lobo, co powiecie na Good vibrations, którą stworzył dla Fratelli Boffi

http://www.dezeen.com/2013/03/14/good-vibrations-distorted-cabinet-ferruccio-laviani-fratelli-boffi/


 Ta szafa jest prawdziwa, to nie efekt działania photoshopa:) Deformacja została wycięta w dębowym drewnie za pomocą maszyny CNC.

Serio, serio:)
Są też takie niskie komódki:
http://visuellemagazine.blogspot.com/2013/08/good-vibrations-and-f-classics.html
Laviani zaprojektował też kilka innych naprawdę niezwykłych mebelków- np. Evolution Sideboard dla Emmemobili z 2010 roku:
http://dornob.com/confused-furniture-design-hybrid-historic-modern-style/#axzz2otsgZJkJ
czy Crash- z tej samej kolekcji:

http://www.stylepark.com/en/news/mondrian-speaks-italian-ferruccio-laviani/271649
Z nowości są (w)hole sideboard i f*hole gueridon table, które wyglądają jak efekt zabawy modyfikatorem boolean w 3dsMaxie:)

http://www.leopoldlawrencehome.com/WHOLE/p802806_9347802.aspx
http://www.mbandf.com/parallel-world/crazy-cnc-carved-oak-cabinet-by-ferruccio-laviani
 Generalnie Laviani jest niezwykle płodnym wzornikiem- na koncie ma też rewelacyjne lampy i wykończenia ścian. I wszystko to chętnie Wam pokażę, ale już nie dziś:) Dziś życzę Wam bardzo spokojnego, miłego wieczoru i dużo, dużo szczęścia w Nowym Roku!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz